Fietstocht land van Maas en Waal, kasteel Hernen

Details

Donderdag 4 september 2025 van 10:00 tot 16:00 uur

Afgelopen

Kasteel Hernen

Dorpsstraat, Hernen, Nederland

HERNEN - De boswachters van Geldersch Landschap & Kasteelen organiseren op donderdag 4 september 2025 een fietstocht door het land van Maas en Waal. Tijdens deze fietstocht door vijf heerlijkheden valt op hoeveel verschillende landschappen en cultuurhistorische parels er in het land van Maas en Waal te ontdekken zijn. De boswachter informeert de deelnemers tijdens een tiental stops over het ontstaan van het landschap, wat een terrein uniek maakt, wat de functie was van een heerlijkheid en over het waterbeheer in het land van Maas en Waal. Ook hoor je hoe het komt dat het kasteel in Hernen zich nog in een authentieke staat bevindt en er in Batenburg alleen een ruïne is overgebleven. Geniet van de waterrijke waarden met hun unieke vogels en de bijzondere natuurontwikkeling rondom de Maasduinen in Bergharen. Tijdens de tocht is een rustpauze ingepland voor een drankje en sanitaire stop. Na de tocht is er de mogelijkheid voor het nuttigen van een drankje of ijsje in kasteel Hernen. Vooraf online reserveren is noodzakelijk. 

Tijd: start om 10.00 uur. Duur: ca. 6 uur. 

Deelname: 6,00 euro p.p., donateurs 3,00 euro p.p. op vertoon van een geldige GLK donateurspas.

Tip van de boswachter: De afstand van de tocht is: ca. 45 km en duurt 5 á 6 uur. Neem zelf een fiets mee en ook eten en drinken voor onderweg. De fietstocht is niet geschikt voor kinderen jonger dan 12 jaar.

Meer informatie en online reserveren: www.glk.nl/excursies.

Leeftijd

12 - 18, 18 - 50, 50 +

Dorp

Hernen

Thema

Cultuur, Evenementen, Recreatie en ontspanning

Wijk/dorp

Achterlo, Alverna, Balgoy, Batenburg, Bergharen, Hernen, Kerkeveld, Huurlingsedam, Leur, Niftrik, Wijchen, Wijchen Centrum, Wijchen Noord, Wijchen Oost, Wijchen West, Wijchen Zuid, Woezik

Over de organisator

Over de organisator
Medewerker communicatie, Geldersch Landschap & Kasteelen ... Lees meer